KB Dombud Oława KB Dombud Oława HOME AKTUALNOŚCI O KLUBIE KONTAKT FORUM KB Dombud Oława
ZIMNAR                 BIEG KOGUTA

Zimnar

Zimnar, czyli Zimowy Cross Maraton Na Raty jest imprezą organizowaną przez nasz klub od 2009 roku. Ideą biegu było pokonanie dystansu maratońskiego podzielonego na 7 etapów ok. 6km każdy. W 8 edycji zmieniliśmy formułę na 6 stapów po 7km. Biegi odbywają się w Jelczu-Laskowicach, Oławie oraz w okolicznych miejscowościach przez 6 niedziel. Startujemy zwykle na początku stycznia, pod koniec lutego - po zakończeniu wszystkich etapów organizujemy imprezę plenerową podczas której nagradzamy zwycięzców i losujemy wśród uczestników drobne upominki, ufundowane przez sponsorów biegu.

Zaczynaliśmy skromnie - w pierwszej edycji w biegach udział wzięło w sumie 69 osób a pełny dystans maratonu ukończyło zaledwie 14 z nich. Dla wielu uczestników był to początek wspaniałej przygody z bieganiem, która trwa do dzisiaj. Co roku widzimy na naszych biegach znaczny wzrost frekwencji, co roku obserwujemy coraz lepsze wyniki wśród "stałych bywalców" imprezy.

Co roku widzimy też coraz większą liczbę uczestników, którzy wracają na nasze trasy co szczególnie nas cieszy i motywuje do pracy nad organizacją kolejnych edycji imprezy. Zapraszamy do zapoznania się z historią naszych biegów oraz zachęcamy do wzięcia udziału w imprezie.

Pozdrawiamy i zapraszamy na bieg,
KB Harcownik